Бебешки сет Ѕвездички

510.00 ден

Големини за бебиња
ГолеминаВозраст
500-1 месец
56 1-2 месеци
622-4 месеци
684-6 месеци
746-9 месеци
809-12 месеци
861-1,5 година
921,5-2 години

Бебешки троделен сет со декорација ѕвездички на  панталоните и на лигавчето.

Бодито со долг ракав е еднобојно и  изгледа  одлично во комбинација со  панталоните и декоративното лигавче .

 

Спореди
N/A. На залиха Не е достапно , . , , , , , , , , .

Опис

Бебешки троделен сет Ѕвездички од програмата на Ready Group од Србија.

Сетот содржи едно боди на долг  ракав, едно лигавче и едни панталони.

Составот на лигавчето и панталоните е 100% памук.

Составот на бодито со долг ракав е  94% памук и 6% еластин.

Во текот на користењето може да дојде до собирање на материјалот во должина и ширина од 2%.

Дополнителни информации

Боја

бела, розова, тегет

Големина

68, 74, 80