-15%
Ново

Празник

Original price was: 320.00 ден.Current price is: 272.00 ден.

Во едно село Далечно, каде на сончев ден никој не излезе да танцува, магаренцето Мирко ќе ја врати радоста, љубовта и вербата во пријателството, што беа изгубени во ова мало селце.
Да,да и тоа со песна.

 

4 на залиха

Спореди
K01 009. 4 на залиха Не е достапно , . , , , .

Опис

Сликовница за деца до предшколска возраст со едукативен карактер.
Формат: 21×21 см.
Обем: 20 колорни илустрирани страници со текст + корица.
Сликовницата е укоричена со тврд повез.