-16%

Заштитна маска BOOM!

Original price was: 250.00 ден.Current price is: 210.00 ден.

Моден додаток со кој го чувате сопственото здравје и здравјето на другите
Заштитна маска со чијшто дезен имате можност да создадете поинаков и индивидуализиран изглед, а во исто време да останете здрави и безбедни!
Двослојна маска изработена од памук и полиестер. 

Печатењето е со специјални бои со сертификат за користење директно на кожа. 

7 на залиха

Спореди
D00 011. 7 на залиха Не е достапно , , . , .

Опис

Пандемијата на коронавирусот ја направи заштитната маска за лице главен дел од нашeто секојдневие.
За да го заштитите сопственото здравје и здравјето на другите околу васпотребно е секогаш со себе да имате маска која ќе Ве штити
и 
ќе го спречи ширењето на вирусот.
Покрај функционалноста нашите маски изобилуваат со најразлични урбани дезени и принтови кои ќе ја поттикнат употребата на заштитни маски 
и ќе придонесат да го задржите вашиот имиџ. 

Mаските не се за еднократна употреба и може да се носат повеќе пати.
Направени се од материјал кој дозволува машинско перење, со што се олеснува одржувањето на хигиената на истите.

Перење на рака или машински на 30°. 

ВАЖНО: Поради хигиенски причиниовие производи не се предмет на враќање 

Бидете безбедни и бидете урбани!