Детска постелнина Еднорог

980.00 ден

Детската постелина за мирен и удобен сон на вашите дечиња е направена од 100% памук.

Дизајнот е  микс од  волшебни еднорози, ѕвезди, срциња, виножита, слатки десерти, дијаманти  во различни бои со кои секое дете може да направи своја приказна.

За уште помагичен сон, помеѓу нив се среќаваат и речениците Dream big, I believe in unicorn, Magic, Be wild, You are magical …

Постелнината е спакувана во кутија со детски дезен што ја прави одличен избор за подарок.

1 на залиха

Спореди
P00 016. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , , , .

Опис

Детската постелнина е дел од програмата на Ready Group од Србија.

Дизајн: ѕвезди, срце, еднорог…
Навлака за перница: 1 парче 40 x 35см
Навлака за јорган: 1 парче 115см x 80см
Долен чаршав : 1 парче 170см x 110см
Материјал: 100% Памук
Одржување: перење во машина до 40°C
пеглање на средна температура
машинско сушење на ниска температура

Во текот на користењето може да дојде до собирање на материјалот во должина и ширина од 2%