Детска постелнина Малата сирена

1,590.00 ден

Детскa постелнина со ликот на малата сирена, Ариел.
Ариел не само што  е позната помеѓу девојчињата по својата љубопитност,  убавина и убав глас, туку таа е синоним за
храброст, одлучност и пожртвуваност кога станува збор за љубов.

Детскa постелнина со ликот на малата сирена Ариел ќе биде одлично надополнување на секоја детска соба за девојчиња.

Материјалот е удобен и пријатен микрофибер.

1 на залиха

Спореди
P00 039. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , .

Опис

Дизајн: Малата сирена Ариел

Навлака за перница: 1 парче 50 х 70см
Навлака за јорган: 1 парче 150 х 210см
Долен чаршав : 1 парче 150 х 215см

Материјал: Микрофибер

Одржување:
-перење во машина до 40°C
-пеглање на средна температура
-машинско сушење на ниска температура