Детска постелнина Супермен

1,590.00 ден

Детскa постелнина со еден од омилените херои од детските цртани филмови познат како  Супермен.
Морално исправниот каракер и неговите неверојатни моќи со кои редовно ги спасува Земјата и нејзините жители,
се повеќе од доволна причина поголемиот дел од децата да го обожаваат, имитираат и да сакаат да бидат како него.

Иако постојат бројни верзии од серии, филмови и цртани филмови, сепак Супермен,
останува омилен и обожаван од сите генерации.

Веруваме дека овој дезен ќе внесе дополнителна магија во детската соба.

Материјалот е удобен и пријатен микрофибер.

1 на залиха

Спореди
P00 037. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Дизајн: Супермен

Навлака за перница: 1 парче 50 х 70см
Навлака за јорган: 1 парче 150 х 210см
Долен чаршав : 1 парче 150 х 215см

Материјал: Микрофибер

Одржување:
-перење во машина до 40°C
-пеглање на средна температура
-машинско сушење на ниска температура