Ново

Детска постелнина Фудбалска топка

1,590.00 ден

За сите обожаватели на фудбалот, детскa постелнина со  фудбалската топка која оди кон противничкиот гол.

Фудбалот како спорт е  популарен и кај девојчињата, па оваа постелнина  е идеална за подарок како за
момчиња така и за сите девојчиња кои се љубители на фудбалот.

Материјалот е удобен и пријатен микрофибер.

1 на залиха

Спореди
P00 027. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Дизајн: Фудбалска топка

Навлака за перница: 1 парче 50 х 70см
Навлака за јорган: 1 парче 150 х 210см
Долен чаршав : 1 парче 150 х 215см

Материјал: Микрофибер

Одржување:
-перење во машина до 40°C
-пеглање на средна температура
-машинско сушење на ниска температура