Ново

Детска постелнина Frozen 2

1,590.00 ден

Детскa постелнина со едни од омилените хероини од детските цртани филмови кои вашите девојчиња несомнено ги обожаваат.
Освежете ја детската соба со нова постелнина за вашето дете, магична и посебна како и хероините од Frozen.
Овојпат принтот е со познатите Елса, Ана и Кристоф од Frozen.
Материјалот е удобен и пријатен микрофибер.

1 на залиха

Спореди
P00 032. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , , , .

Опис

Дизајн: Frozen 2

Навлака за перница: 1 парче 50 х 70см
Навлака за јорган: 1 парче 150 х 210см
Долен чаршав : 1 парче 150 х 215см

Материјал: Микрофибер

Одржување:
-перење во машина до 40°C
-пеглање на средна температура
-машинско сушење на ниска температура