Дупла постелнина

2,150.00 ден

Одберете го најдоброто за себе и внесете нова енергија со нашите постелнини.
Прекршувањето на линии од посветли и потемни нијанси на зелена и сива боја, му даваат растрепереност и разиграност на просторот во кој спиете.

2 на залиха

Спореди
P00 002. 2 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Дупла постелнина
Дизајн: геометриски
Навлака за перница (ранфорс – 100% Памук) : 2 парчиња 50см x 70см
Навлака за јорган (ранфорс – 100% Памук) : 1 парче 200см x 220см
Долен еднобоен чаршав со ластик (100% памук) : 1 парче 200см x 200см
Одржување: перење во машина до 40°C
пеглање на средна температура
машинско сушење на ниска температура
Сетот содржи еднобоен долен чаршав на ластик (100% памук)