Дупла постелнина

2,150.00 ден

Прекршувањето на линии од посветли и потемни нијанси на жолта и сива боја, му даваат растрепереност и разиграност на просторот во кој спиете.

1 на залиха

Спореди
P00 001. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Дупла постелнина
Дизајн: геометриски
Навлака за перница (ранфорс 100% памук) : 2 парчиња 50см x70см
Навлака за јорган (ранфорс 100% памук) : 1 парче 200см x 220см
Долен еднобоен чаршав со ластик: ( 100% памук) :1 парче 190см x 200см
Одржување: перење во машина до 40°C
пеглање на средна температура
машинско сушење на ниска температура