-25.2%

Елегантна бандана со апстрактен дезен

449.00 ден

Модерен и функционален моден додаток кој ќе ве штити и затоплува во ладните зимски денови.  

Покрај заштитните маски како опција за заштита од вируси можат да се користат и банданите.
Банданата со апрстактен дезен  е одлична можност да создадете поинаков и индивидуализиран изглед, а во исто време да останете здрави и безбедни! 

Изработена е од  95% полиестер, 5% еластин.

Печатењето е со специјални бои со сертификат за користење директно на кожа. 

8 на залиха

Спореди
D00 002. 8 на залиха Не е достапно , . , , , , , .

Опис

Нашите бандани се изработени од  95% полиестер, 5% еластин
Ткаенината е растеглива и ви овозможува лесно дишење. Помага да се заштитите од прашина и штетните микрочестички 

Идеални се за секаков вид активности на отворено (велосипедизам, пешачење, мотоциклизам, скијање…),
Може да се носат на повеќе начини.
Како унисекс моден додаток наменети се за мажи, жени и деца над осумгодишна возраст.  

Печатени се со сублимациски печат со сертификат за гаранција за употреба директно на кожа 

Се перат на рака или машински на 30°. 

ВАЖНО: Поради хигиенски причиниовие производи не се предмет на враќање 

Бидете безбедни и бидете урбани! 

Дополнителни информации

Големина

L