-24%

Заштитна маска кученца

Original price was: 250.00 ден.Current price is: 190.00 ден.

За децата кои се љубители на животните и особено кучињата!

Двослојна маска со двојна заштита.  

Долната облога која што е во директен допир со кожата е изработена од 100% памучен материјал, додека надворешениот слој е направен од полиестер. 

14 на залиха

Спореди

Опис

Пандемијата на коронавирусот ја направи заштитната маска за лице главен дел од нашeто секојдневие. Носењето маски може да биде збунувачко и вознемирувачко, особено за децата. 

Тие често знаат да негодуваат кога е во прашање носењето маски.  

Токму затоа, нашите маски се шарени, весели и примамливи. 

Објаснете им на децата дека со носењето маска покажуваме дека се грижиме едни за други! 

Запомнете, колку повеќе на вашите деца им се допаѓа изгледот на маската, толку повеќе ќе ја носат.  

Mаските не се за еднократна употреба и може да се носат повеќе пати. Направени се од материјал кој дозволува машинско перење, со што се олеснува одржувањето на хигиената на истите. 

Перење на рака или машински на 30°  

ВАЖНО : Поради хигиeнски причини, овие производи не се предмет на враќање. 

 

Дополнителни информации

Големина

L