-16%

Заштитна маска со апстрактен дезен

Original price was: 250.00 ден.Current price is: 210.00 ден.

Модерна и функционална!

Заштитна маска со чијшто дезен имате можност да создадете поинаков и индивидуализиран изглед, а во исто време да останете здрави и безбедни!
Двослојна маска што нуди двојна заштита.
Долната облога која што е во директен допир со кожата е изработена од 100% памучен материјал, додека горниот слој е полиестер.

Печатењето е со специјални бои со сертификат за користење директно на кожа.

2 на залиха

Спореди

Опис

Пандемијата на коронавирусот ја направи заштитната маска за лице главен дел од нашeто секојдневие.
За да го заштитите сопственото здравје и здравјето на другите околу васпотребно е секогаш со себе да имате маска која ќе Ве штити и ќе го спречи ширењето на вирусот.
Покрај функционалноста нашите маски изобилуваат со најразлични урбани дезени и принтови кои ќе ја поттикнат употребата на заштитни маски и ќе придонесат да го задржите вашиот имиџ. 

Mаските не се за еднократна употреба и може да се носат повеќе пати. Направени се од материјал кој дозволува машинско перење, со што се олеснува одржувањето на хигиената на истите.
Перење на рака или машински на 30°. 

ВАЖНО: Поради хигиенски причиниовие производи не се предмет на враќање 

Бидете безбедни и бидете урбани! 

Дополнителни информации

Големина

L