-8%

Комплет Органик

690.00 ден

Големини за бебиња
ГолеминаВозраст
500-1 месец
56 1-2 месеци
622-4 месеци
684-6 месеци
746-9 месеци
809-12 месеци
861-1,5 година
921,5-2 години

Органик комплетот е наменет за вашите бебиња да уживаат во текот на целиот ден.
Не ја иритира кожата и овозможува нејзино дишење, па таа може да ја апсорбира влагата и многу брзо се суши.
Органската облека е облека произведена од материјали кои се растени органски според стандардите за органска агрокултура, не се валка лесно и практично не собира прашина.

Спореди
N/A. На залиха Не е достапно , . , , , , , .

Опис

Органик комплетот е  дел од програмата на производи од органски памук на  Ready Group од Србија.

Органик комплетот е неправен од 100% органски памук.

Дополнителни информации

Боја

бела

Големина

68, 74, 80