-25.2%

Олд Скул бандана

Original price was: 600.00 ден.Current price is: 449.00 ден.

Овој дезен враќа спомени. Бидете во тренд со ретро детали!  

Покрај заштитните маски како опција за заштита од вируси можат да се користат и банданите.
Банданата Олд Скул  е одлична можност да создадете поинаков и индивидуализиран изглед, а во исто време да останете здрави и безбедни! 

Печатењето е со специјални бои со сертификат за користење директно на кожа. 

8 на залиха

Спореди

Опис

Нашите бандани се изработени од  95% полиестер, 5% еластин
Ткаенината е растеглива и ви овозможува лесно дишење. Помага да се заштитите од прашина и штетните микрочестички 

Идеални се за секаков вид активности на отворено (велосипедизам, пешачење, мотоциклизам, скијање…),
Може да се носат на повеќе начини.
Како унисекс моден додаток наменети се за мажи, жени и деца над осумгодишна возраст.  

Печатени се со сублимациски печат со сертификат за гаранција за употреба директно на кожа 

Се перат на рака или машински на 30°. 

ВАЖНО: Поради хигиенски причиниовие производи не се предмет на враќање 

Бидете безбедни и бидете урбани! 

Дополнителни информации

Големина

L