-10%
Ново

Писма до некого и до никој друг

Original price was: 800.00 ден.Current price is: 720.00 ден.

Во „Писма до некого и до никој друг“, Тон Телехен смислува свет во кој земните суштества може да испратат писмо до Сонцето (и да им биде одговорено); свет во кој може да се испрати писмо до друго писмо и каде што доволно е нешто да се напише за тоа да стане стварност.

Слонот го кани полжавот на танц. Верверицата и пишува писмо на Масата. Кртот сосема сам под земјата си пишува писма себеси.

Непредвидливите приказни, дополнети со префинетите илустрации на Џесика Алберг, ги освојуваат читателите од сите возрасти.

1 на залиха

Спореди
K01 027. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Писма до некого и до никој друг –Тон Телехен

Мек повез