-14.9%
Ново

Пишувачите на писма- мек повез

Original price was: 630.00 ден.Current price is: 536.00 ден.

 

На поштарот Федерико му се заканува отказ од работа. Неговата внука Ирија прави инстант план како да го спаси. Но планот не му се допаѓа на Дон Исидро градоначалникот, кој ја мрази реката што тече во село Ноабери и го мрази Федерико.  За да ја скрие својата намера, сепак му дава на Дон Исидро рок од 15 дена. Пишувањето писма полека изумира, но сите тие писма кријат една тајна… Можеш да погодиш каква?

1 на залиха

Спореди
K01 023. 1 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Пишувачите на писма– Беатрис Осес
Возраст: од 8 години
Мек повез