-25.2%

Радио касети бандана

449.00 ден

За сите љубители на музиката, а уште повеќе за оние кои се уште ги чуваат радио касетите како потсетник за едно убаво време. 

Одличен подарок за секоја прилика. Заштитете се себеси и најблиските на модерен и урбан начин.  

Покрај заштитните маски како опција за заштита од вируси можат да се користат и банданите.
Банданата  Радио касети е одлична можност да создадете поинаков и индивидуализиран изглед, а во исто време да останете здрави и безбедни! 

Печатењето е со специјални бои со сертификат за користење директно на кожа. 

6 на залиха

Спореди

Опис

Нашите бандани се изработени од  95% полиестер, 5% еластин
Ткаенината е растеглива и ви овозможува лесно дишење. Помага да се заштитите од прашина и штетните микрочестички 

Идеални се за секаков вид активности на отворено (велосипедизам, пешачење, мотоциклизам, скијање…),
Може да се носат на повеќе начини.
Како унисекс моден додаток наменети се за мажи, жени и деца над осумгодишна возраст.  

Печатени се со сублимациски печат со сертификат за гаранција за употреба директно на кожа 

Се перат на рака или машински на 30°. 

ВАЖНО: Поради хигиенски причиниовие производи не се предмет на враќање 

Бидете безбедни и бидете урбани! 

Дополнителни информации

Големина

L