-25.2%

Урбан Небула бандана

449.00 ден

Не само што ќе ве штити, туку и ќе ве топли во ладните зимски денови! Впечатлива и удобна! 

Покрај заштитните маски како опција за заштита од вируси можат да се користат и банданите.
Банданата Урбан Небула  е одлична можност да создадете поинаков и индивидуализиран изглед, а во исто време да останете здрави и безбедни! 

Печатењето е со специјални бои со сертификат за користење директно на кожа. 

8 на залиха

Спореди

Опис

Нашите бандани се изработени од  95% полиестер, 5% еластин
Ткаенината е растеглива и ви овозможува лесно дишење. Помага да се заштитите од прашина и штетните микрочестички 

Идеални се за секаков вид активности на отворено (велосипедизам, пешачење, мотоциклизам, скијање…),
Може да се носат на повеќе начини.
Како унисекс моден додаток наменети се за мажи, жени и деца над осумгодишна возраст.  

Печатени се со сублимациски печат со сертификат за гаранција за употреба директно на кожа 

Се перат на рака или машински на 30°. 

ВАЖНО: Поради хигиенски причиниовие производи не се предмет на враќање 

Бидете безбедни и бидете урбани! 

Дополнителни информации

Големина

L