-15%
Ново

Фискултурецот Николај крадецот го збрка

Original price was: 560.00 ден.Current price is: 476.00 ден.

Сончева и хумористична приказна во стихови  на словенечката поетеса и преведувачка Клариса Јовановиќ.
Секојдневниот живот во еден идиличен град е нарушен од арогантните потфати на еден крадец.
Гимнастичарот Николај навреме ги забележа потфатите на нечесниот крадец и за среќа успеа да ги доведе работите во ред.

Воедно, оваа книга е дизајнирана во согласност со препораките за дизајн на материјали за читатели со дислексија.

3 на залиха

Спореди
K01 018. 3 на залиха Не е достапно , . , .

Опис

Фискултурецот Николај крадецот го збрка – Клариса Јовановиќ
Возраст: 3+
Тврд повез
ISBN: 978-608-66218-6-5