-15.8%
Ново

BAMBOOZLE

Original price was: 950.00 ден.Current price is: 800.00 ден.

BAMBOOZLE чорапите се толку неодоливо слатки, што не би било воопшто чудно доколку земете и почнете да ги гушкате.
И да, тоа е сосема нормално, бидејки овие чорапи отсекогаш имале таков ефект врз луѓето!
Доколку „меко и мило“ е тоа што Ви треба, тогаш воопшто не размислувајте и удоволете си себеси! 

Квалитетот на материјалот е важен исто колку и дезенот.

Овие чорапи се направени од: 78% вискоза,  17% полиамид, 1% памук, 1% еластин

Големина: 37-42

2 на залиха

Спореди

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапи  добивате можност за дури 15 различни, неповторливи комбинации, како и поинаков и индивидуализиран изглед. 

Покрај уникатноста, водиме грижа и за квалитетот. 

Чорапите се направени од: 78% вискоза,  17% полиамид, 1% памук, 1% еластин