-14.1%
Ново

BE A UNICORN

Original price was: 920.00 ден.Current price is: 790.00 ден.

Зошто еднорогот со векови ја плени нашата имагинација?

Еднорозите веќе долго време се користат како симбол на фантазијата, уникатноста и креативноста.

Убедени во магијата која во себе ја носи еднорогот, со сигурност Ви гарантираме дека секој што е посебен за Вас
ќе биде повеќе од среќен доколку
ја добие оваа  колекција на еднорози.

Сите шест чорапи се поединечно дизајнирани и може да се измешаат во 15 магични комбинации.

Квалитетот на материјалот е важен исто колку и дезенот.
Овие чорапи се направени од: 75-85% памук, 23-13% полиамид, 2% еластин

Големина: 37-42

3 на залиха

Спореди

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапи  добивате можност за дури 15 различни и неповторливи комбинации, како и поинаков и индивидуализиран изглед. 

Покрај уникатноста водиме грижа и за квалитетот. 

Чорапите се направени од: 75-85% памук, 23-13% полиамид, 2% еластин