-14.3%

CHARLIE

Original price was: 420.00 ден.Current price is: 360.00 ден.

Зa оние што сакаат поразлично, но држат до формата и не се двојат од неа.
Со чорапите од моделот CHARLIE  добивате три  необични и хармонични чорапа кои можете да ги комбинирате по Ваша желба.

Замислете ги како пар со резервен чорап!
За разлика од од секојдневните и здодевни чорапи, кај Charlie чорапите комбинацијата и интензитетот на бои внесувaат свежина и ведрина. 
Преку различните дезени од кои можат да се добијат три различни комбинации Вие ќе можете да ја покажетe својата оригиналност и уникатност. 

Квалитетот на материјалот е важен исто колку и дезенот.
Овие чорапи  се направени од : 79% памук, 20% полиамид, 1% еластин 

Големина: 39-44

13 на залиха

Спореди
M CHARLIE. 13 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, од само еден пар (со три  различни чорапа) добивате можност за три различни и штосни комбинации. 

Покрај уникатноста, се грижиме и за квалитетот. 

Чорапите се направени од : 79% памук, 20% полиамид, 1% еластин