-23.3%

GOAL

Original price was: 430.00 ден.Current price is: 330.00 ден.

Зa докажани фудбалери и верни навивачи – чорапи GOAL !!!

Замислете ги како пар со резервен чорап!
Комбинацијата и интензитетот на бои внесува ведрина за разлика од секојдневните здодевни чорапи!
Преку различните дезени од кои можат да се добијат три различни комбинации
Вие ќе можете да ја покажетe својата оригиналност и уникатност. 

Квалитетот на материјалот е важен исто колку и дезенот.
Овие чорапи  се направени од : 79% памук, 20% полиамид, 1% еластин

Големина: 30.5-39

5 на залиха

Спореди
GOAL. 5 на залиха Не е достапно , . , , , , , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, од само еден пар (со три  различни чорапи) добивате можност за три различни и неповторливи комбинации, како и поинаков и индивидуализиран изглед. 

Покрај уникатноста, се грижиме и за квалитетот. 

Чорапите се направени од : 80% памук, 19% полиамид, 1% еластин