-35.2%

KICK IT

Original price was: 1,050.00 ден.Current price is: 680.00 ден.

Сакате фудбал? Тогаш ќе ги сакате и овие незаменливи комбинации од моделот на KICK IT на вашите нозе.
Нашите шест различни фудбалски чорапи се наменети да Ви овозможат пријатно чувство и зголемена самодоверба додека сте во игра.
Веруваме дека со дизајнот на чорапите и вашата умешност на терен,  можете да добиете до 15 различни комбинации кои секогаш водат до победа.

Не можеме да ветиме дека ќе ве направиме фудбалска ѕвезда, но секој знае дека најдобрите светски фудбалери секогаш се грижат за удобноста на своите стапала.
Благодарение на овие чорапи, вие во секое време ја имате контролата врз топката!

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи се направени од: 76% памук, 23% полиамид, 1% еластин

 Големина: 30.5-39

8 на залиха

Спореди
D KICK IT. 8 на залиха Не е достапно . , , , , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапа  добивате можност за дури 15 различни, неповторливи комбинации и уникатно претставување. 

Но покрај уникатноста водиме грижа и за квалитетот. 

Чорапите се направени од :  76% памук, 23% полиамид, 1% еластин