-14%

LITTLE NIPPERS

Original price was: 1,290.00 ден.Current price is: 1,110.00 ден.

Големина: 2-4 години

Непобитен е фактот дека стапалата на малите деца се неоддоливи и со чорапи и без чорапи на нив.

Сепак со дезените на чорапите LITTLE NIPPERS можете да внесете дополнително шаренило во секој нов ден.
Со пет интересни и различни пара на чорапи, веруваме дека ќе ја зголемите љубопитноста и креативноста кај вашите мали миленици.

Ве охрабруваме воопшто да не им замерувате доколку имаат свој омилен дезен кој го преферираат или пак сакаат во исто време да прават различни невообичаени комбинации.
Овој сет на чорапи е секако одлична можност за уникатен подарок, кој веруваме дека со љубов ќе биде користен.

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи  се направени од : 80% памук, 19% полиамид, 1% еластин.

 

7 на залиха

Спореди
D NIPPERS. 7 на залиха Не е достапно . , , , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на Cucamelon, внесувате не само свежина и шаренило, во секој нов ден на вашите малечки, туку ги поттикнувате во  зголемување на креативноста преку давање на имиња на нивните пет нови пријатели.   

Веруваме дека малите нозе нема да останат смирени и ќе сакаат што повеќе време да поиграат со нивните нови верни пријатели. .

 Покрај уникатноста, се грижиме и за квалитетот. 

Чорапите се направени од : 78% памук, 21% полиамид, 1% еластин.