-22.9%

MIA

Original price was: 350.00 ден.Current price is: 270.00 ден.

За љубителите на цвеќиња и шаренило.
Со чорапите од моделот MIA добивате три  необични и хармонични чорапа со одлична можност за нивно комбинирање.

Замислете ги како пар со резервен чорап!
Многу позабавно од секојдневните здодевни чорапи!
Преку различните дезени од кои можат да се добијат три различни комбинации Вие ќе можете да ја покажетe својата оригиналност и уникатност.

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи  се направени од: 78% памук, 21% полиамид, 1% еластин  

Големина: 37-42

18 на залиха

Спореди
Z MIA. 18 на залиха Не е достапно , . , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, од само еден пар (со три  различни чорапа) добивате можност за три различни и неповторливи комбинации и уникатно претставување.

Покрај уникатноста, се грижиме и за квалитетот.

Чорапите се направени од: 78% памук, 21% полиамид, 1% еластин

Дополнителни информации

Големина

37-42