-14%

MY FIRST CHRISTMAS

Original price was: 1,290.00 ден.Current price is: 1,110.00 ден.

Големини за бебиња
ГолеминаВозраст
500-1 месец
56 1-2 месеци
622-4 месеци
684-6 месеци
746-9 месеци
809-12 месеци
861-1,5 година
921,5-2 години

Непобитен е фактот дека стапалата на бебињата се неоддоливи и со чорапи и без чорапи на нив.
Во ова време од годината, уживањето со вашите најнови членови на семејството сакаме да го збогатиме со дезените на чорапите MY FIRST CHRISTMAS.

Како што имаме само еден прв роденден, и една прва Нова Година, така имаме и еден прв Божиќ.
Со пет интересни и различни пара на чорапи, со божиќни, новогодишни и зимски мотиви веруваме дека вашите најмили ќе имаат топли и разиграни празнични денови.

Овој сет на чорапи е секако одлична можност за уникатен подарок, кој веруваме дека со љубов ќе биде користен.

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи  се направени од : 75% памук, 23% полиамид, 2% еластин.

Големина: 0-12 месеци

10 на залиха

Спореди
B CHRISTMAST. 10 на залиха Не е достапно , . , , , , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на Cucamelon, внесувате топлина,  свежина и шаренило, во секој нов ден, а посебно во зимските денови и божиќите празници.  

Веруваме дека малите нозе нема да останат смирени, и дека шаренилото на истите ќе биде доволна причина истите да сакаат да ги однесат до уста и пробаат.

 Покрај уникатноста, се грижиме и за квалитетот. 

Чорапите се направени од : 78% памук, 21% полиамид, 1% еластин.