-13%
Ново

ON YOUR BIKE

Original price was: 920.00 ден.Current price is: 800.00 ден.

Ах, радоста на возењето велосипед.

Без разлика на  моделот на велосипед кој го имате, нема ништо што може да ја надмине сензацијата да се биде на две тркала.

Имајќи ја предвид вашата безбедност и уживање, шестте чорапа се со дезен од најживописните рути без сообраќај за нашите верни велосипедисти.

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи се направени од: 80% памук, 19% полиамид, 1% еластин

Големина: 39-46

1 на залиха

Спореди

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапа  добивате можност за дури 15 различни, неповторливи комбинации и уникатно претставување. 

Но покрај уникатноста водиме грижа и за квалитетот. 

Чорапите се направени од: 80% памук, 19% полиамид, 1% еластин