-27.8%

SOCKASAURUS

Original price was: 970.00 ден.Current price is: 700.00 ден.

Нашите големи пријатели навистина обожаваат да бидат близу до дрвја, грмушки и мочуришта.
Тие се многу гласни и бучавата што ја прават може да се слушне надалеку.
Тие секогаш се бркаат, се плашат едни со други и секогаш се гладни и бараат нешто да јадат.
И, ако сме искрени, диносаурусите честопати не се ништо подобри од нас.

Ние веруваме дека  нема да најдете попријателски, куп пред-историски суштества отколку нашата шест-чорапна банда Сокасаурус,
кои ќе бидат воодушевени да трчаат заедно со вас.

Овојпат именувањето на вашите нови пријатели го оставаме само на вас, и вашата имагинација.
Само ќе ве потсетиме дека со шестте различни дезени, зависно од вашата креативност можете да направите
дури 15 различни комбинации.

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи се направени од:76% памук, 23% полиамид, 1% еластан

Големина : 27-30

3 на залиха

Спореди
D SOCKASAURUS. 3 на залиха Не е достапно . , , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапа  добивате можност за дури 15 различни, неповторливи комбинации и уникатно претставување. 

Но покрај уникатноста водиме грижа и за квалитетот. 

Овие чорапи се направени од : 76% памук, 23% полиамид, 1% еластин