-29.9%

SOCKS ADDICT

Original price was: 1,070.00 ден.Current price is: 750.00 ден.

Дали Ви се случило да сватите дека постојано размислувате за вашите чорапи? 
Толку многу што понекогаш и вашите соништа се за чорапи.
Па дури сонувате како шетате во вашата омилена комбинација на чорапи на егзотични локации ?

Ако е така, вие сте зависник од чорапи. Но тоа воопшто не е страшно, напротив тоа е сосема нормално (барем за нас). 
Но доколку сте загрижени, тогаш можеби е потребно да најдеме начин и да го дефокусираме вашето внимание од заслепувачката низа бои и дезени на нашата колекција вклучувајќи ги и чорапите од моделот на SOCK ADDICT!

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи се направени од: 76% памук, 23% полиамид, 1% еластин  

Големина: 39-46

9 на залиха

Спореди
M ADDICT. 9 на залиха Не е достапно , . , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапа  добивате можност за дури 15 различни, неповторливи комбинации и уникатно претставување. 

Но покрај уникатноста водиме грижа и за квалитетот. 

Чорапите се направени од : 76% памук, 23% полиамид, 1% еластин