-11.2%

STRIPE ALMIGHTY

Original price was: 1,070.00 ден.Current price is: 950.00 ден.

Не прилагодувајте ги чорапите STRIPE ALMIGHTY барајќи идеална комбинација
Многубројните разнобојни линии што ги гледатене се производ на вашата имагинација
туку  резултат на модерна креација.  

Овие линеарно разнобојни дезени навидум изгледаат исти но секој засебно си има свои карактеристики,
што Ви овозможува бројни можности за комбинирање, а која и комбинација да ја изберете резултатот ќе биде неверојатен!
Ако сакате и светот да ги види – тогаш ова е за васшест неповторливи модели што може да се прилагодат
во 15 различни комбинации, односно парови.

Квалитетот на материјалот е важен, исто колку и дезенот.
Овие чорапи се направени од : 80% памук, 19% полиамид, 1% еластин 

Големина: 39-46 

8 на залиха

Спореди
M ALMIGHTY. 8 на залиха Не е достапно . , , , , , , , .

Опис

Овие чорапи со уникатни дезени се дизајнирани во Англија, а произведени во Турција.

Со чорапите на Sock Academy, од брендот на United Odd Socks, внесувате свежина и шаренило во секој нов ден. 

И секако да не заборавиме, со овие шест уникатни чорапа  добивате можност за дури 15 различни, неповторливи комбинации и уникатно претставување. 

Но покрај уникатноста водиме грижа и за квалитетот. 

Чорапите се направени од : 80% памук, 19% полиамид, 1% еластин